Vali Tutulmaz denetlemeleri yerinde inceledi

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar-Ankara karayolu Susuz kavşağında Ramazan Bayramı dolayısı ile yapılan trafik denetimlerine katıldı.

01:14:34 | 2019-06-04

Vali Tutulmaz, trafik denetimlerinde, Ramazan Bayramı tatiline giden sürücülere trafik kuralları ve başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”, “Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim” ile “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projeleri hakkında bilgiler verdi.

 

Tutulmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın yolların kesiştiği noktada bulunduğunu ve Ramazan Bayramı trafiğinin de dün itibariyle başladığını söyledi.

 

Vatandaşların, 9 günlük tatilde sağlıklı ve huzurlu seyahat etmeleri için bir çok tedbir alındığını dile getiren Tutulmaz, şöyle konuştu:

 

“Bu tedbirleri de bugün yerinde takip ediyoruz. Uygulama noktalarında İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığımızca 165 tim görev yapıyor. Her 8 kilometreye bir trafik timi gelecek şekilde yolları kontrol ediyoruz. Bugün itibariyle 50 bin araç bu yollardan geçmiş durumdadır. Bu yoğunluğa rağmen sadece 2 yaralamalı trafik kazası meydana geldi. Keşke bu kazalar da olmasaydı. Ama 50 bin aracın geçtiği bir yerde bu 2 kaza kabul edilebilir ölçüdedir.”

Sürücülerden ricamız kesinlikle hız yapmasınlar ve trafik kurallarına uysunlar. Kurallara uyulduğunda kaza olmaz. Olsa bile ölümlü kazalar olmaz. Onun için trafik kurallarına uyarak hareket edelim.” diye konuştu.

 
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1