Ücretsiz bez çanta dağıtımı devam ediyor

Sıfır Atık Projesi kapsamında görsel ve çevresel kirliliğin önüne geçmek ve plastik poşet kullanımını engellemek için Dinar belediyesi tarafından vatandaşlarımıza ücretsiz bez çanta dağıtımı yapılıyor.

00:17:40 | 2019-03-03

Dinar Belediyesi hem Sıfır Atık Projesine destek amaçlı görsel ve çevresel kirliliğin önüne geçmek için hemde poşetlerin ücretli olmasından dolayı vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için bez çanta dağıtımına devam ediyor.

 

Başlatılan projenin çevreye verilen zararın önüne geçilmesi için uygulandığını belirten Belediye Başkanı Saffet Acar konuyla alakalı yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Burada önemli olan atıkların sadece bir çöp olmadığını onun ötesinde doğayı kirleten, çevremizi rahatsız eden özellikle sağlığımıza ve ekonomimize zarar veren bir şey olduğunu görebilmektir.

 

Bunun için çöpten geri dönüşümü en iyi şekilde sağlamaya, ülkemize ekonomik katkı sunmaya ve çevremize olan zararını önlemeye devam ediyoruz. Dağıttığımız bez çantalarla başlatılan uygulamaya katkı sağlamış oluyoruz” diye konuştu.

 

Dinar Belediye Zabıta ekipleri tarafından dağıtımı devam eden çantaların bütün hanelere dağıtılması hedefleniyor.

 
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1