Türkiyenin yeni sporu Pickleball

Spor şehri Afyonkarahisarın bu alanda gelişmesine katkılar sunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatları ile yatırımlar sürüyor, sporcu nesillerin yetişmesine olanak sağlanıyor.

23:14:46 | 2021-08-01

Spor şehri Afyonkarahisarın bu alanda gelişmesine katkılar sunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatları ile yatırımlar sürüyor, sporcu nesillerin yetişmesine olanak sağlanıyor.

 

Sportif faaliyetlerin sıkça düzenlendiği şehrimiz, Türkiye'nin ilk uluslararası Pickleball kortlarına da ev sahipliği yapıyor.

 

Spor ve sporcu dostu Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatları ile bilinenin dışında farklı spor organizasyonları da yapan Belediyemiz, yediden yetmişe her kesime hitap eden yatırımları hayata geçiriyor.

 

Ülkemizin en yeni sporu Pickleball ise, Afyonkarahisar'dan dalga dalga Türkiye'mizin her yerine yayılmaya başladı. 2019 yılından bu yana ülkemizde sadece Afyonkarahisarımızda oynanan Pickleball'a ilgi her gün artarak hızla ilçe ve illere yayılmaya başladı. Akarçay ‘da tahsis edilen Pickleball kortları 7’den 77'ye her yaştaki insanın oynayabileceği bir spor olması neticesi ile de göz dolduruyor.

 

Pickleball Elçisi olan Mustafa Türk'ün projesine, çok büyük katkılar veren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Türkiye'de sadece Afyonkarahisar Akarçay üzerinde 2 adet uluslararası  pickleball kortlarını halkımızın kullanımına sundu. Başkanımız, Türkiye'nin ilk Pickleball kortları olma özelliğini taşıyan Akarçay'da ki kortlarda şehrimizden ve il dışından birçok kişinin gelip burada pickleball sporu yapmasını sağladı.

 

Tenis, Badminton, Voleybol, Masa Tenisi gibi oyunların karışımı olan Pickleball sporunun raketleri ve topları yurt dışından getirilmektedir. Sporcularımızın ve genç yeteneklerimizin başarısına ortak olmak adına tüm imkanlar seferber edilerek, geleceğimiz adına atılan adımlar her geçen gün artarak devam etmektedir.

 

“SPORA YAPILAN YATIRIM GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR”

 

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek geleceğimizin teminatı gençlerimizin spor ile yetişmeleri için her türlü projeye destek sağladıklarını aktardı. Var olan projeler dışında da spor yatırımları ile şehrimizin tercih edilen bir konumda olduğuna dikkat çeken Başkanımız Zeybek açıklamasında; Spor yatırımlarını önemsiyor ve şehrimizin geleceği için büyük atılımlar yapmak için gayret sarfediyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sporcu olmasına olanak sağlayarak onların gelişimlerine katkı sunmak bizleri oldukça mutlu edip gururlandırıyor.

 

Onların branşlarında gösterdiği başarılar hem bizim hem de ailelerini göğsünü kabartıyor. Bu mutlulukları daha çok paylaşmak için ilklere imza atıyoruz. Türkiye’nin ilk uluslararası 2 pickleball kortları halkımızın hizmetinde. Akarçay’da vatandaşlarımızın hem dinlenip hem de stres atabiliyor. Herkese hitap eden pickleball sahamızda kadınlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız hatta yaşlılarımız bile burada vakit geçirebilir. Spora yapılan yatırım insana ve geleceğimize yapılan yatırımdır. Bizde bu şiarla hizmetlerimize devam edeceğiz. İnşallah bu alanda çeşitli turnuvalara da ev sahipliği yapmak nasip olur.” diye konuştu.

 

PİCKLEBALL SPORUNUN ADRESİ AFYONKARAHİSAR

 

Akarçay’da bulunan uluslararası iki pickleball kortunun yanı sıra alanda; dinlenme ve zaman geçirmeye olanak sağlayan tesisimizde halkımızın hizmetinde. Kortun zemin ve diğer bakımları da rutin bir şekilde Belediyemiz ekipleri tarafından özenle gerçekleştiriliyor. Haydi sende şimdi aramıza katıl, bu heyecanı hep birlikte yaşayalım.

 
ETİKET :   Türkiyenin yeni sporu Pickleball

Tümü
UA-134287545-1