Şok İddia: Müteahhit Usulsüz Elektrik Kullanıyor

Afyonkarahisar Kanlıca TOKİ konutlarında sıkıntılar gün geçtikçe büyüyor. TOKİ’de bu kez de müteahhit firmanın usulsüz elektrik kullandığı ve site yönetiminin de bu duruma sessiz kaldığı iddia edildi.

04:22:47 | 2019-02-01

Geçtiğimiz yıl geçici anahtar teslimi yapılan Kanlıca TOKİ’de vatandaşlar, site yönetimi ve müteahhit firmadan dert yanıyor.

 

Zafer Toplu Konutlarında ikamet eden vatandaşlar, Ocak ayında yapılacağı söylenen kesin bina teslimini beklerken müteahhit firmanın yapılacak işleri geciktirmesinden dert yanmaya devam ediyor.

 

Site yönetiminin dertlerine çare olamadığını belirten vatandaşlar, müteahhit firmadan kaynaklı hataların bir türlü çözüme kavuşmadığını, site yönetiminin de ilgisiz bir tavır takındığını söylediler.

 

Öyle ki, müteahhit firmanın konaklama amacıyla kullandığı elektriğin bile usulsüz kullanıldığını belirten bir grup vatandaş, site yönetiminin hiçbir şekilde çıt çıkarmadığını iddia etti.

 

Konuyla ilgili bilgilerine başvurduğumuz vatandaşlar, müteahhit ile site yönetimi arasında akıl almaz bir bağ olduğunu iddia ederek, “Sokak lambalarının Osmangazi EDAŞ’a geçmemesini fırsat bilen müteahhit firma yetkilileri, konteynıra elektriği yer altından çekerek götürmekle kalmadı; birkaç sokak lambasının da ayarını bozarak gece-gündüz yanmasını sağladılar.”dediler.

 

Vatandaşlar Afyonkarahisar Valiliği’nin konuyla ilgili soruşturma açmasını istediler.>>afyonbuyuksehir.com
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1