Selçuklu İlkokulu Ulusal Robot yarışmasına ev sahipliği yapacak.

Türkiye'nin 2023 Eğitim Vizyonu ile başlayan eğitim seferberliğinin ardından Selçuklu İlkokulu bünyesinde kurulan ve geçtiğimiz yıl Mart ayında İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın tarafından açılışı yapılan Robotik Kodlama Atölyesi'nde etkinlikler devam ediyor.

00:51:18 | 2019-04-18

Konuyla ilgili açıklama yapan Selçuklu İlkokulu Müdürü Eralp Ekrem Geçe; “28 Şubat tarihinde başvuruları tamamlanan İlkokullar Arası Ulusal Robot Yarışması 2019'a sayılı günler kaldı. Türkiye genelinde 16 ilden toplam 141 öğrenci yarışmamıza müracaat etti.

 

27 Nisan 2019 Cumartesi günü Süleyman Demirel Fen Lisesi Spor Salonu'nda saat 9.00'da kayıtlarla yarışmamız başlayacak. Düzenlenecek olan yarışmamızda ekipler çizgi izleyen, labirent ve Bowling Robotu kategorilerinde yarışacaklar. Çocuklarımızın eğitim vizyonumuz kapsamında en iyi eğitimi alabilmeleri adına bizlere çok büyük sorumluluklar düşüyor.

 

Bu tip yarışmalar sayesinde çocuklarımızın becerileri, mantıkları, yaratıcı düşünce ve zeka gelişimlerini arttırırken, fen, teknoloji, mühendislik, matematik kavramları ile onları erken yaşta tanıştırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1