Ramazan pidesi Afyonda ne kadar olacak ? İşte cevabı

Ramazan ayına yaklaşıyoruz, bu kapsamda da vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında yer alan pide fiyatları var.

21:04:37 | 2021-04-06

Ramazan ayına yaklaşıyoruz, bu kapsamda da vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında yer alan pide fiyatları var . İstanbul Ramazan Pidesi fiyatlarını açıkladı. İstanbul 350 gram sade pide fiyatını 4 lira ,yine 350 gram yumurtalı ve susamlı pide fiyatını ise 5 lira olarak duyurdu.

 

Afyon Time Haber merkezi olarak, Bakkallar ve Fırıncılar Odası Başkanı Cengiz Üstün ile görüşen ekibimiz, Afyonkarahisardaki uygulanacak olan, pide fiyatları ile ilgili olarak bilgi aldı. Bakkallar ve Fırıncılar Odası Başkanı Cengiz Üstün, konuyla ilgili olarak, şu ifadelere yer verdi;

 

" Son yıllarda ve özellikle pandemi döneminde en ucuz ekmeği ülke genelinde biz Afyonkarahisar olarak satışa sunduk. Evet önümüzde Ramazan ayı var, yine Allahın izni ile hem fırıncı ve üretici kardeşlerimizi, hem de vatandaşlarımızı memnun edecek, makul bir rakam açıklama hedefindeyiz.

 

Tabi bu kısa zaman içerisinde yapılacak toplantı ve istişare ile belirlenecek bir konu. İnşallah bizlerde bu konuyu masaya yatırıp, Valiliğimizin de onayı ile Fakir ve fukarayı gözetmek kaydı ile, uygun ve makul bir rakam açıklayacağız. Yine açıklayacağımız rakamlar, Türkiye'de 81 ilin en uygun rakamı olacak " dedi. Afyon Time

 
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1