Pickleball Sporu’nun Türkiye’de merkezi Afyonkarahisar

Hafta sonu ilimizi ziyaret eden Amerikalı misafirimiz Kris ile pickleball sporunun ülkemizdeki genel durumu hakkında kulüp başkanımız ve yönetim kurulu olarak değerlendirmede bulunduk. ABD Pickleball Federasyonu onaylı Pickleball eğitmeni olan ve çok sayıda tanınmış pickleball sporcusu ile çalışmaları bulunan Kris ile ilimizde düzenleneceğimiz pickleball eğitimleri hakkında bilgi alışverişinde bulunduk.

17:10:35 | 2021-07-23

 

Hafta sonu ilimizi ziyaret eden Amerikalı misafirimiz Kris ile pickleball sporunun ülkemizdeki genel durumu hakkında kulüp başkanımız ve yönetim kurulu olarak değerlendirmede bulunduk.  ABD Pickleball Federasyonu onaylı Pickleball eğitmeni olan ve çok sayıda tanınmış pickleball sporcusu ile çalışmaları bulunan Kris ile ilimizde düzenleneceğimiz pickleball eğitimleri hakkında bilgi alışverişinde bulunduk.

Pickleball sporunun dünyada hızla yaygınlaştığını aktaran Kris, Afyonkarahisar'a Afyonkarahisar Belediyesi sponsorluğunda kazandırılan pickleball kortlarını gayet başarılı bulduğunu söyledi. Pickleball sporunun Türkiye’de yayılması için emek veren Kulüp Başkanı Sayın Mustafa Türk ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e teşekkürlerini iletti.

Kris'den Pickleball severlere özel açıklama

"Oynadığım tüm farklı sporlar arasında Pickleball açık ara en eğlenceli, aktif olanı ve çoğu insan oynayabilir, eğlenebilir ve çabucak öğrenebilir. Benim gibi bu heyecan verici, sosyal, fiziksel ve zihinsel sporun heyecanını ve sevgisini öğrenmenizi, deneyimlemenizi, kucaklamanızı ve keyfini çıkarmanızı tavsiye ediyorum.” Afyonkarahisar aslında çok şanslı çünkü bu spora emek Uluslararası Pickleball Dünya Büyük Elçisi ve ekibi var. Sizin için gece gündüz çalışıyorlar. Afyonkarahisar Pickleball sporunda Türkiye'nin merkezi bunun kıymetini bilmelisiniz dedi.

Tüm ülkemizde şartlarını yerine getiren herkes Ağustos ayı içerisinde düzenlenecek olan eğitimlere katılabilirler. Bu eğitim ile ilgili gerekli bilgilendirme ilerleyen günlerde sizlerle paylaşılacaktır. 
ETİKET :   Pickleball Sporu’nun Türkiye’de merkezi Afyonkarahisar

Tümü
UA-134287545-1