Milli Savunma Bakanlığı neyi bekliyor?

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, düşen helikopterle alakalı Twitter'da bir açıklama yaptı. Ayrıca cevaplanması amacıyla Hulusi Akar'a sorduğu önergeyi de paylaştı.

01:10:36 | 2019-02-13

Demokrat Parti Genel Başkanı, Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Twitter'da yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İstanbul'da düşen helikopterde şehadete eren Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum.

26 Kasım 2018 tarihinde, yine İstanbul'da aynı tip helikopter kırıma uğramış ve yine yüreğimiz yanmıştı.

Aradan 3 ay kadar kısa bir süre geçtikten sonra yine aynı tip helikopterin kırıma uğraması, "uçan tabut" olarak nitelenen ve birçok ulkenin envanterinden çıkan bu helikopterlerin daha kaç cana mal olduktan sonra envanterden çıkacağını sorgulatmıştır.

Kasım ayındaki kazadan sonra TSK envanterinden çıkarılacağı söylenen U1 tipi helikopterlerin envanterden acilen çıkarılması gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı neyi beklemektedir? Daha kaç şehit vermemiz gerekmektedir?

Acaba başka hangi hava ve kara taşıtları, hangi teçhizatlar, başka ülkelerin envanterinden çıkarılmasına rağmen silahlı kuvvetlerimiz tarafından kullanılmaya, risk oluşturmaya devam etmektedir?”

 

HULUSİ AKAR'A VERİLEN SORU ÖNERGESİ:

 
ETİKET :   gültekin uysal dp demokrat parti afyon

Tümü
UA-134287545-1