KUŞ YAVRULARI İÇİN HASADI DURDURDU..

Afyonkarahisar’ın Sultandağı İlçesi Dereçine Beldesinde Kiraz hasatı için Bahçesinde ağaçta bulunan yavru kuşları görünce, bahçe sahibi Mehmet Orhan hasadı durdurdu. Edinilen bilgiye göre; Kirazı ile ünlü olan Sultandağı Dereçine Beldesinde Mehmet Orhan adlı...

19:24:07 | 2019-07-08

Afyonkarahisar’ın Sultandağı İlçesi Dereçine Beldesinde Kiraz hasatı için Bahçesinde ağaçta bulunan yavru kuşları görünce, bahçe sahibi Mehmet Orhan hasadı durdurdu.

 

Edinilen bilgiye göre; Kirazı ile ünlü olan Sultandağı Dereçine Beldesinde Mehmet Orhan adlı çiftçi, kiraz ağacında kuş yuvası görünce hasadı durdurduğu bildirildi. Kiraz toplayan işcilere talimat veren çiftçi Mehmet Orhan, Ağaçtaki kirazlara kesinlikle dokunmayın o ağaç kuşlara bırakılmıştır diyerek insanlık örneği sergilediği belirtildi.

 

Bir ağaç’ın ortalama 30 kilo kiraz verdiği, Kilosu 10tl den 300 tl yi kuş yavruları zarar görmesin ve ağaçtaki kirazları kuşlar yesin diye, her şeyden vaz geçti ve ağacı kuşlara bıraktı. Vatandaşlar ise insan olmak böyle birşey işte, bu davranışından dolayı çiftçi kardeşimize helal olsun, teşekkür ediyoruz; dediler.
ETİKET :   KUŞ YAVRULARI İÇİN HASADI DURDURDU..

Tümü
UA-134287545-1