Kucağımızda da sırtımızda da taşırız

Malul gazi İsmail Kumartaşlı;”Biz kader arkadaşımızı kucağımızda da sırtımızda da taşırız” dedi.

01:51:46 | 2019-02-06

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı 17 Temmuz 2017’de Hakkâri Esendere mevkiinden izne gitmek için sivil araçla ilerlerken PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen mayının infilak ettirilmesi sonucu yaralanan ve halen tedavisi Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fizik Tedavi Merkezinde süren Malül Gazi P. Uzm. Çvş.Süleyman Çelik’i ziyaret etti.

 

Malül Gazi P. Uzm. Çvş. Süleyman Çelik,17 Temmuz 2017’de Hakkâri Esendere mevkiinden izne gitmek için sivil araçla ilerlerken PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen mayının infilak ettirilmesi sonucu yaralanarak gazi olmuştu. Nişan yapmak için memleketine geldiği sırada yaralanarak gazi olan Çelik, Gülhane Araştırma Akademisinde (GATA) tedavi altına alınmıştı. Tedavileri sonucunda GATA’dan taburcu olan Gazi Çelik tedavilerinin devamını Afyonkarahisar’da tamamlıyor.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ”Gazimiz 2017 yılında yaralandı. Şu an belinden aşağısı tutmuyor ama inanıyorum ayağa kalkacak kendi azmi,doktorlarımızın tedavisi ve bizlerin desteği ile hayatına kaldığı yerden devam edecek.Azimli olacak iman gücü ile bu olayı yenecek ve yeniden koşacak yürüyecek,bu gün hastanede uzun süredir kaldığı için bunaldığını düşündüğümüz kardeşimizi hastaneden en azından 2-3 saat de olsa uzaklaştıralım dedik.Farklı bir yer olsun istedik,silahları da çok sevdiğini bildiğimiz kardeşimizi kucakladığımız gibi araca bindirerek atış poligonuna getirdik.Burada farklı silahlar ile vakit geçirdi kardeşimiz onun 5 dakikalık dahi olsa gözündeki ışıltıyı görmek her şeye değer. Onlar bizim kardeşimiz kader ortağımız onları kucağımızda değil sırtımızda da taşırız.”dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazi Çelik “Sağ olsun Başkanımız hep bizler ile yakından ilgileniyor. Yaralandığım günden bu güne arar sorar, yol gösterir, fikir verir yardımcı olur. Kendisine teşekkür ederim” dedi.

 

Başkan Kumartaşlı her zaman Şehit ailelerimiz ve Gazilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz onların tüm sıkıntılarını dertlerini devletimizin yetkili mevkilerine ileterek çözüm noktasında yardımcı olacaklarını ekleyerek gazimize şifalar diledi.
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1