Koltuk için müslüman kardeşleri birbirine düşürmeye değer mi?

İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, İyi Parti İl Başkanlığı’nda haftalık olağan basın toplantısı düzenledi. Koçak: “Herkes kendisine yakışanı yapar. Hiçbir başkan adayının projeleri ile ilgili ithamlarda bulunmayacağım gibi, iftira, yalan gibi bir davranış içerisinde bulunmadım, bulunmayacağım” dedi.

00:52:59 | 2019-03-14

Toplantıda İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, Merkez İlçe Başkanı Okşan Ulusoy Efe, GİK Üyesi ve İGM Adayı Alper Yağcı’da hazır bulundu. Toplantının açılış konuşmasını İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya yaptı. İnkaya: “Siyasetin dili çok sertleşti. İktidara, yaptığın iş yanlış diyenler terörist ilan ediliyor. Bizlerde 81 illin İl Başkanları olarak bu konu ile ilgili bir bildiri yayınladık. Sizlerin aracılığıyla halkımızın takdirine sunuyorum” dedi. İnkaya’ nın ardından sözü devralan Koçak ilk olarak sosyal medyada sahte hesaplar aracılığıyla yapılan iftira ve karalama kampanyasına değindi.

 

Koçak: “Genel başkanların gerginlikleri bizleri etkilememeli. Tabanda da şahsi çıkarları için bizleri birbirimize düşürmeye çalışan insanlar var. Onların oyunlarına gelmeyelim. Aday olan arkadaşlar birbirlerini hoşgörüyle karşılayamazsa, birbirlerine ağza alınmayacak sözler sarf ederse, göreve geldikleri zaman bu millette farklı görüş sahiplerine nasıl bir tutum içerisinde olabilirler? Gelin üslubumuzu kontrol edelim. Kardeşliğimizi sevgimizi muhafaza edelim. Sahte hesaplardan yapılan vatan evlatlarına yakışamayacak ithamlardan uzak duralım. Bizim en büyük değerimiz kardeşliğimiz. Bu şekilde siyaset olmaz. Zaten milletimiz bu şekilde siyaset yapanlara prim vermez. Ömrü seçimlerle geçmiş bir insanım. Ben ilk kez böylesine gergin, ithamlarla, iftira ve yalanlarla dolu bir seçim atmosferine giriyorum. Koltuk için Müslüman kardeşleri birbirine düşürmeye değer mi? Siyasete yakışmayacak şeyler bunlar. Birbirlerini iftira attık diye alkışlayanlar var. Demokrasimiz değer mi kazanıyor, değer mi kaybediyor düşünmemiz lazım. Kimler yapıyor ve yaptırıyorsa umarım bu yolu terk ederler” şeklinde konuştu.

 

Kapı kapı dolaşarak halkın nabzını tuttuklarını belirten Koçak: “Birbirimizle uğraşmak yerine, Afyonkarahisar’ımıza nasıl daha faydalı olabileceğimiz konusunda konuşalım. İşsizlik rakamları açıklananın aksine daha çok. Tehlike çanları çalıyor artık. Kavga karın doyursaydı, şimdi bu işsizlik ve ekonomik sıkıtılar olmazdı. Memlekette herkes huzursuz. Milletimizin yüzü gülmüyor artık. Gelin siyaset tarzımızı değiştirelim” diyerek çağrıda bulundu. Belediye başkanı olduğunda belediyede çalışan işçileri işten çıkaracağı yönünde çıkarılan söylentilere Koçak: “Bugüne kadar kimsenin ekmeğiyle oynamadım, oynamayacağım. Helaliyle rızkının peşinde olan herkesin her zaman yanında oldum, olacağım. Bırakın işten çıkarmayı, çalışanların şartlarını düzeltmek için elimden geleni yapacağım” şeklinde cevap verdi.

 

Afyonkarahisar’da güvenli ve engelsiz ulaşım ile caddeleri canlandıracakları Prestij Caddeler Projesini Koçak şu sözlerle anlattı: “Afyonkarahisar’ımızın can damarlarına kan getiriyoruz. Yeşil Yol başta olmak üzere birçok ulaşım aksımız prestij cadde görünümüne kavuşacak. Prestij cadde ile yaya öncelikli caddelerimiz ve sokaklarımız olacak, engelli kardeşlerimiz için engelsiz ulaşım sağlanacak, alt yapısı yenilenecek olan bu caddeler tekrar tekrar kazılmayacak, ücretsiz WİFİ hizmeti sunulacak, akıllı duba sistemi kullanılacak, kapalı duraklarımız olacak, yeraltı çöp sistemlerimiz olacak, KİOSK sistemleri ile bilgilendirme ve ilan panolarımız olacak, daha yeşil caddelerimiz olacak” dedi. Yerel üretimi canlandırmaya verdiği önemle bilinen Koçak, Arasta Projesi ile köylüleri ve kadınları üretime teşvik edeceklerini belirtti.

 

Koçak: “ Yöresel Ürünler Pazarı (Arasta) Kuracağız. Köylümüzün ve Kadınlarımızın Ürünlerini Satışa Sunacağız. Köylümüzün ürettiği organik ürünleri ve kadınlarımızın üreteceği yöresel ürünlerimizi emeğin hakkını verecek bir yerde satışa sunacağız. Arastamız hem Afyonkarahisarlıların, hem de dışardan gelen misafirlerin uğrak yeri olacak. Yöresel Ürünler Pazarımız haftanın her günü açık olacak. Rahatça dolaşarak alışveriş yapabileceğiniz Arastada yorulduğunuzda dinlenebilecek, karnınızı organik ürünlerle doyurabileceksiniz. Bu pazarda hem siz sağlıklı ürünler alacaksınız, hem köylümüz ve kadınlarımız kazanacak, hem de Afyonkarahisar ekonomisi büyüyecek. Yerel kalkınma için gerekli şartları hazırlayacağız. Köylümüzü ve kadınları yerel ekonominin dinamiği yapacağız” ifadelerini kullandı. “TARİHİ EVLERİMİZİ TERMAL PANSİYONLARA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ” Afyonkarahisar’da 500’e yakın onarılmış tescilli tarihi ev bulunduğunu belirten Koçak: “Tarihi evleri Afjet’le ısıtarak termal pansiyonlar haline getireceğiz ve turizme kazandıracağız. Sadece seyirlik yapılar olarak kalmayacak. Onarımı bakımı yapılmış tarihi Afyonkarahisar evlerini sadece dışardan seyirlik olarak bırakmayacağız, termal pansiyonlara dönüştürerek turizme kazandı.

 
ETİKET :   mahmut koçak afyon iyi parti

Tümü
UA-134287545-1