Kaş yapayım derken göz çıkartılıyor, Vali gereğini yapacak mı?

Afyonkarahisar’da çok sayıdaki bakkal esnafı hala umutla bekliyor.

01:25:19 | 2020-05-09

Afyonkarahisar’da çok sayıdaki bakkal esnafı hala umutla bekliyor.

 

 Afyonkarahisar İl Hıfzısıhha kurulunda alınan karar bakkalları mağdur ediyor. İl Hıfzısıhha kurulunun aldığı karara göre, akşam saat 21:00den sonra bakkal esnafı dükkanını açamıyor. Ve açmasına müsade edilmiyor.

 

 Durum böyle olunca çok sayıda vatandaşta sigara vb gibi çok sayıda acil ihtiyacını petrol ofislerinin ve benzin istasyonlarının marketlerinden karşılamaya çalışıyor. Bu seferde benzin istasyonları ve petroller aşırı bir yoğunluk içerisine girmiş oluyor. Yani kaş yapayım derken burada göz çıkarılıyor. Değişen bir şey yok.

 

Bakkal esnaflarının çoğu uygulanan bu karar nedeniyle tepkili, başka illerde uygulanmayan bu karar neden özellikle Afyonkarahisar’da uygulanıyor? Sorusunu akıllara getiriyor. Bakkal esnafı yapılan bu uygulamadan bir an önce dönülmesini ümit ediyor.

 

Vali Tutulmaz’da bu konu ile alakalı olarak daha önce yapılan haberler ve kendisine bizzat iletilen şikayet ve mağduriyetler doğrultusunda, konuyla ilgili olarak,  gereğinin yapılacağının sözünü verdiği alınan bilgiler arasında. Afyon Time
ETİKET :   Kaş yapayım derken göz çıkartılıyor Vali gereğini yapacak mı?

Tümü
UA-134287545-1