Karantina kurallarına uymayan vatandaş ceza yedi yurda yerleştirildi

Bolvadin’de karantinayı deldi, yurda yerleştirildi

20:17:26 | 2020-09-14

 

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in, sosyal medyadan yaptığı açıklama sonrasında, karantinada olması gerekirken ihlal edenlerin, karantina sürelerini KYK yurtlarında, masrafları da kendilerinden tahsil edilerek tamamlamalarının sağlanacağını açıkladı.
 
 
Sürecin başlamasıyla birlikte Bolvadin ilçesinde temaslı vaka olan A.T. isimli kişi, Bolvadin Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri tarafından tespit edildi. Polis ekipleri A.T’ye izolasyon kurallarını ihlal ettiği için Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. maddesi gereğince 3 bin 150 lira idari para cezası kesti. TCK. 195. maddesi uyarınca adli işlem yapılmak üzere karakola götürüldü.
 
 
Afyonkarahisar Valiliği İl Hıfzıssıhha Meclisi kararı ile ilçede korona virüs (Covid-19) karantinasına uymayanların Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Tınaztepe Öğrenci Yurdu'na yerleştirilmesi süreci devam ediyor. Kentte son olarak Bolvadin ilçesinde polis tarafından temaslı vaka olarak sokakta yakalanan A.T. isimli şahıs karantina süresini doldurmak için Bolvadin Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri eşliğinde yurda yerleştirildi.
ETİKET :   Karantina kurallarına uymayan vatandaş ceza yedi yurda yerleştirildi

Tümü
UA-134287545-1