Kar topu oynayan çocuklar bakın neden yanmış ?

Geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde Afyonkarahisar'da Şemsettin Karahisar ortaokulu ve Atatürk ilkolunun bahçesinde yaşanan talihsiz olay nedeni ile yaklaşık 12 çocuk vücutlarının çeşitli yerlerinden yanma şikayeti ile hastaneye kaldırılmıştı.

10:53:38 | 2020-02-06

Geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde  Afyonkarahisar'da Şemsettin Karahisar ortaokulu ve Atatürk ilkolunun bahçesinde yaşanan talihsiz olay nedeni ile yaklaşık 12 çocuk vücutlarının çeşitli yerlerinden yanma şikayeti ile hastaneye kaldırılmıştı.

 

Afyonkarahisar belediyesi biz sadece tuzlama yaptık demişti, AFAD herhangi bir kimyasal bulguya rastlanılmamıştır demişti. Bunun üzerine Valilik velilerin şikayeti üzerine soruşturma başlatmıştı. Son olarakta Sağlık bilimleri Öğretim üyesi A Mustafa Yıldırım, oluşan yanıkların buz yanığı olduğunu ifade etmişti.

 

Sonunda çocukların neden vücutlarında yanıklar oluştuğu anlaşıldı. Çocukların üzerindeki elbiselerden alınan numunelerden yola çıkılarak, Ankara'da numuneler incelendi. Ve gerçeğin ise çocukları bu hale sokan maddenin, Alkali olduğu açıklandı.

 

Numuneler İl Emniyet Müdürlüğü kanalıyla Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edildi. 'Birden fazla kişinin taksirle yaralanmasına neden olma' suçu dolayısıyla savcılık makamının, okuldaki güvenik kameraları görüntüleri, okul idaresi yöneticileri beyanları ve okuldan alınan su ile çocuklardan alınan sağlık kuruluşları numune sonucu verileriyle birlikte soruşturmanın kapsamlı bir şekilde sürdürüldüğü belirtildi. 
ETİKET :   Kar topu oynayan çocuklar bakın neden yanmış ?

Tümü
UA-134287545-1