Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 20:07 Bu haber 795 kez okundu
 
İGM Şehrin 2023 vizyonuna katkı sağlamakta
2009 YILINDA İl Genel Meclisi Başkanlığı görevine getirilen Salih Sel, 9 yıllık çalışmalarını anlattı.
afyonkarahisar haberi Haberi


 

 

İL GENEL MECLİSİMİZ, ŞEHRİN 2023 VİZYONUNA KATKI SAĞLAMAKTADIR

 

2009 YILINDA İl Genel Meclisi Başkanlığı görevine getirilen Salih Sel, 9 yıllık çalışmalarını anlattı.

 

‘Afyon son yıllarda gelişme ve kalkınma noktasında ciddi mesafeler kat etmiştir.’diyen İGM Başkanı Salih Sel, Gelişen ve değişen Türkiye’ de yapılan yatırımlardan büyük ölçüde payını alan Afyon; her geçen yıl sosyal ve ekonomik alanda büyük başarılar elde etmektedir. Şehrin en ücra köşesine kadar hizmetlerin yerine getirilmesinde aktif rol alan Afyon İl Özel İdaresi buna paralel olarak şehrin 2023 vizyonunun gerçekleşmesine de katkı sağmaktadır” dedi.

 

BAKANIMIZ SAYIN EROĞLU’NDAN BÜYÜK DESTEKLER GÖRDÜK

Başkan Sel, kaynakların çok iyi değerlendirildiğini ifade ederek “İl Genel Meclisi olarak hedeflerimiz doğrultusunda köylerimize en etkili şekilde hizmet götürebilmek adına kaynaklarımızı etkili şekilde kullanarak 423 köyümüzün tamamına; gerek alt yapı, gerek üst yapı konusunda büyük yatırımlar yaparak, köylerimizin yaşam kalitesini refah ve huzur şartlarını iyileştirdik, geliştirdik. 2007 yılından bu yana Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu çevre ve bilhassa tarımsal sulamalar konusunda sağladığı katkılarla hizmetlerimizin artmasında büyük bir fayda sağlamıştır. Bu vesile ile kendisine şükranlarımızı arz ediyorum. Meclisimizle, İdaremizle ve Çalışanlarımızla Kar, Kış, Yağmur, Çamur Demeden Köylerimizin Hizmetinde olduk” diye konuştu.

 

KÖYLERİMİZE HER TÜRLÜ HİZMETE VERDİK

 

423 Köyümüzün tamamında şebekeli sistem ile sağlıklı ve yeterli su hizmeti verilmektedir. Yaz Aylarında bahçe sulaması ve su paralarının toplanamaması nedeniyle bazı köylerimizde su yetersizliği meydana gelmektedir diyen İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel; “Bu Güne Kadar Köylerimize Yaptığımız Kanalizasyonlar, YAS, ve His’ ler Kanalizasyon ve Fosseptik Yapımları Arıtma Tesisi Yapımları Yeraltı Sulama Tesisleri Yapımları His Sulama Göletleri yapılmıştır. 423 Köyümüzün sadece 15 adedinde kanalizasyon teknik olarak uygun olmayışı ve nüfus azlığı nedeni ile yoktur. Bu köylerimizde ferdi fosseptik yapılarak çözüm üretilmiştir. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel EROĞLU tarafından Desteklenen proje ile 68 Köyümüze 11.000.000 TL Harcama Yapılarak Kanalizasyon Altyapısına Kavuşturulmuştur. 423 Köyümüzde Kanalizasyon veya bireysel fosseptik vardır” dedi.

 

KAPANAN BELEDİYELERDE HİÇ BİR SIKINTI YOK

 

Nüfusları 2 binin altına düşmesi nedeniyle kapanan belediyelerde hiçbir sıkıntının yaşanmadığını belirten İGM Başkanı Sel, çalışmalar hakkında şunları dedi:

.Kapanan Belediyeler İl Özel İdare Bakanlık Çöp Toplama Çalışmaları aksatılmadan devam etmektedir. 2013 Yılında Merkez İlçe Köylerinde başladığımız çöp toplama çalışmalarımız 2014 yılından itibaren 423 köyümüzün tamamında düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

. KAPANAN BELEDİYELERİMİZDE YÜRÜTTÜĞÜMÜZ ÇALIŞMALAR

6360 Sayılı Kanunun Geçici 2. Maddesinin 1. Fıkrası gereğince Türkiye İstatistik Kurumu tarafından tespit edilen 2011 yılı Adrese Dayalı Nüfus Sayım Sonuçlarına göre nüfusu 2.000’in altında ilimizdeki 47 Belediye kapatılarak köye dönüştürülmüştür. Kapatılan 47 belediyenin Haziran 2014 ayı itibariyle İdaremize bildirilen borçlarının toplam tutarı 45.591.000,00-TL’dir. Kapanan Belediyelerde Özel İdareye 5 Adet İnşaat Teknikeri, 1 Adet Kadastro Teknisyeni, 8 Adet Şoför, 11 Adet memur alınmıştır. 2016 Yılı Sonu İtibariyle Kapanan Beldelerimize 60 Milyonluk Yatırım Gerçekleştirilmiştir.

 

TERMAL TURİZM AFYON’UN UFKUNU AÇMIŞTIR

 

İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, bütün amaçlarının 2023 hedefleri olduğuna bir kez daha dikkat çekerek, Afyonun termal turizmde lider durumda olduğunu söyledi. Sel açıklamasının son bölümünde şunları dedi:

 

1 MERKEZ ÖMER-GECEK : AFJET sıcak su kullanımını iki şekilde yapmaktadır. Şehir merkezine çekilen hatla ısıtma, oteller bölgesine çekilen hatta Isıtma ve termal su olarak kullanılmaktadır. Seraların ısıtmasıda AFJET tarafından yapılmaktadır.

 

2 BOLVADİN ÇOBANLAR HEYBELİ Termal Tedavi Sera Havzadaki sıcak su, termal tesisler ve seralarda kullanılmaktadır. Turizm merkezini kapsayan birlik kurulmamıştır. Ortak dağıtım hattı bulunmamaktadır.

 

3 İHSANİYE GAZLIGÖL Termal Tedavi Sera Havzadaki sıcak su, Gazlıgöl Belediyesi ve Yaylabağı Belediyeleri sınırları kapsamında iki alanda kullanılmaktadır. Turizm merkezini kapsayan bir birlik kurulmuştur. Merkezdeki sıcak su dağıtımı tek elden kullanım esasına göre planlanmış ve uygulaması tamamlanmıştır

 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İGM, Şehrin, 2023, vizyonuna, katkı, sağlamakta,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Yağışlı
Güncelleme: 16.12.2018
Bugün
-
Pazartesi
-
Salı
-
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 16.12.2018
İmsak
06:32
Sabah
08:02
Öğle
13:00
İkindi
15:24
Akşam
17:46
Yatsı
19:10
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı