Haber Detayı
17 Şubat 2018 - Cumartesi 00:11 Bu haber 1553 kez okundu
 
AFYONKARAHİSAR VALİLİĞİ İLANI
AÇIK HAVA TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGÂHLARI İLE MİTİNG ALANLARI VE AFİŞ PANKART ASILACAK YERLERİN İLANIDIR 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun 6. Maddesi ile Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. Maddesinde belirtilen hükümler...
Gündem Haberi


ÇIK HAVA TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGÂHLARI İLE MİTİNG ALANLARI VE AFİŞ PANKART ASILACAK YERLERİN İLANIDIR

2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun 6. Maddesi ile Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. Maddesinde belirtilen hükümler gereğince Valilik Onayı ile yürürlüğe konulan Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergâhları yeniden değerlendirilerek 2018 yılında uygulanmak üzere Valilik Makamının 19.01.2018 tarihli ve 894 sayılı Onayı ile aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir

A – AÇIK HAVA TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGAHLARI :

1- CUMHURİYET MEYDANI (ANIT PARK ÖNÜ)

a- Toplantı (Miting) alanı : Vilayet kavşağı, Anıt Park, ile Gazlıgöl Caddesi ile Milli Birlik Caddesinin kesiştiği kavşak arası ( Cumhuriyet meydanı ) toplantı alanıdır.

b- Toplanma alanı : İlimiz Alpaslan Türkeş Bulvarı ile Gazlıgöl Caddesinin kesiştiği Demiryalayan Türbesinin bulunduğu kavşak toplanma alanıdır.

1- Alternatif Toplanma alanı : İmaret Camii yanında bulunan hamam, Şeker Bank ile Bizim dönerci arasında kalan alan toplanma alanıdır.

2- Alternatif Toplanma alanı : 2.Dumlupınar Caddesi ile Osman Atilla Caddesini kesiştiği nokta ile HSCB bankası önünde bulanan alan toplanma alanıdır.

c- Dağılma alanı : Cumhuriyet meydanı ve alana çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.

d- Yürüyüş güzergahı : Toplanma alanından hareketle Gazlıgöl Caddesini takiben Cumhuriyet meydanında (Anıt park önü) son bulan güzergahtır.

1- Alternatif Yürüyüş Güzergahı :Toplanma alanından hareketle Milli Birlik (Bankalar) Caddesini takiben Cumhuriyet meydanında (Anıt park önü) son bulan güzergahtır.

2- Alternatif Yürüyüş Güzergahı :Toplanma alanından hareketle Milli Birlik (Bankalar) Caddesini takiben Cumhuriyet meydanında (Anıt park önü) son bulan güzergahtır.

2- PTT ÖNÜ

a- Toplantı (Miting) alanı : Birlik Caddesi PTT önü toplantı alanıdır.

b- Toplanma alanı : 2. Dumlupınar Caddesi Yeşilyol Camii önü toplanma alanıdır.

c- Dağılma alanı : PTT önüne çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.

d- Yürüyüş güzergahı : Toplanma alanından hareketle (Yeşil Camii) 2. Dumlupınar Caddesini takiben Birlik Caddesi PTT önünde son bulan güzergahtır.

3- FATİH KAVŞAĞI ( PAZAR YERİ )

a- Toplantı (Miting) alanı : Taş ocakları yolu ile Şeyh Şamil Bulvarının kesiştiği köşede bulunan Pazar yeri toplantı alanıdır.

b- Toplanma alanı : Adnan Menderes Bulvarı ile Kocatepe Caddesinin kesiştiği nokta ile Mithat Paşa Caddesi ile Fatih Gümüş Caddesinin kesiştiği Kocatepe parkı ile Karayolları Şantiyesinin arasında kalan alan toplanma alanıdır.

c- Dağılma alanı : Pazar yerine çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.

d- Yürüyüş güzergahı : Toplanma alanından hareketle Kocatepe Caddesini takiben Fatih kavşağı Pazar yerinde son bulan güzergahtır.

4- MENDERES BULVARI PTT BİNASI ÖNÜ (ERKMEN KASABASI)

a- Toplantı (Miting) alanı : Menderes bulvarı PTT binasının önü ile Hacı baba, Sayı oğlu,Yukarı Çeşme ve Yıldız sokaklarının caddeye çıkan alan toplantı alanıdır.

b- Toplanma alanı : Doç. Dr. Sait AÇBA Caddesi ile Belediye Binası yanındaki kavşak toplanma alanıdır.

c- Dağılma alanı : PTT binası önünde bulunan toplantı alanına çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.

d- Yürüyüş güzergahı : Toplanma alanından Doç.Dr. Sait AÇBA caddesini takiben Menderes Bulvarı PTT Binasının önünde son bulan güzergahtır.

5- AKARÇAY MESİRE ALANI

a- Toplantı (Miting) alanı : 1. Bölge Akarçay Mesire alanı (Aksu Deresi) toplanma alanıdır.

b- Toplanma alanı : İmamı Azam Camii önü toplanma alanıdır.

c- Dağılma alanı : Akarçay Mesire alanına çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.

d- Yürüyüş güzergahı : Toplanma alanındanİmamı Azam Cami önünden Cahar Dudayev Caddesini takiben Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü kavşağında son bulan güzergahtır.

B- PANKART VE AFİŞLERİN ASILACAĞI YERLER :

Yukarıda belirtilen yerlerde yapılacak Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri ile alakalı olarak yapıştırılacak ve asılacak afiş ve pankartların, Belediyece kurulan ve müsait olan billboardlar ve panolara, toplantı alanlarında yapıştırılacak ve asılacak afiş ve pankartların da program hitamı temizlenmek kaydıyla toplantı (miting) alanlarında bulunan direklere ve müsait yerler olarak belirlenmiştir.

Bu karar yayımından 15 gün sonra yürürlüğe girecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

Mustafa TUTULMAZ

Vali

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AFYONKARAHİSAR, VALİLİĞİ, İLANI,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Yağışlı
Güncelleme: 16.12.2018
Bugün
-
Pazartesi
-
Salı
-
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 16.12.2018
İmsak
06:32
Sabah
08:02
Öğle
13:00
İkindi
15:24
Akşam
17:46
Yatsı
19:10
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı