Haber Detayı
21 Temmuz 2017 - Cuma 20:54 Bu haber 1235 kez okundu
 
10. Ege illeri tanıtım günleri toplantısı yapıldı
6-10 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Maltepe Sahil Orhangazi Parkı’nda yapılacak olan Afyonkarahisar Tanıtım Günleri ile 19-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan 10. Ege İlleri Tanıtım Günleri ilgili toplantı Valilik toplantı salonunda Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı.
Turizm Haberi


 

 
6-10 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Maltepe Sahil Orhangazi Parkı’nda yapılacak olan Afyonkarahisar Tanıtım Günleri ile 19-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan 10. Ege İlleri Tanıtım Günleri ilgili toplantı Valilik toplantı salonunda Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı.
 
 
 
Toplantıya Vali Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Vali Yardımcısı Erhan Günay, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İl ve İlçe Ticaret ve Sanayi Odaları Başkanları, İl ve İlçe Ticaret Borsaları Başkanları, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı katıldılar.
 
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz, ”Afyonkarahisar Tanıtım Günleri 6-10 Eylül tarihleri arasında İstanbul Maltepe Sahil Orhangazi Parkı’nda, 10. Ege İlleri Tanıtım Günleri de 19-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecektir. İlimizin tanıtılmasına vesile olacak iki etkinliğin hazırlık toplantısı dolayısıyla bir aradayız. Hizmetlerin, değerlerin ne olması çok önemli değil, bunun ne kadar tanınıyor olması, biliniyor olması ve onun ne kadar ekonomiye döndürülüyor olması önemlidir.
 
 
Bu tür etkinliklerin bu amaçla yapılıyor olmasından dolayı mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Özellikle de sivil toplum kuruluşlarımızın, ilimizin tanıtımına yaptıkları bu katkıdan dolayı kendilerine huzurlarınızda teşekkür etmek isterim. İlimizi birbirimize anlatmamıza gerek yok. Bütün değerlerimizi biliyoruz, ilimizin ülkemizin tarihinin önemli noktasında bulunduğunu biliyoruz. Lezzet, termal, mermer ve benzeri alanlarda da çok verimli, etkin bir yapımız olduğunu biliyoruz. Ancak bunların tanıtılarak ekonomiye daha fazla kazandırılması ve buradaki vatandaşlarımızın daha fazla iş ve aş sahibi olmaları, mevcut durumu daha ilerletmemiz ve yenilerini ortaya çıkarmamız gerekiyor. Bu tür etkinlikler de buna vesile olacaktır.
 
 
 
Daha önce zaten benzerleri yapılmış. Bu yıl inşallah daha aktif ve daha verimli şekilde kullanırız. Tüm paydaşlar olarak Valiliğimiz, Belediyemiz olsun, Kaymakamlıklarımız, Ticaret ve Sanayi Odalarımızı, Ticaret Borsalarımız, Esnaf ve Sanatkârlar Odalarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız herkes bu işin bir tarafından tutarak organizasyonu yapan arkadaşlara destek olmamız gerekir. Şimdi sunum yapılacak ve sunumdan sonra sizlerin değerlendirmeleriniz olacak, bizim değerlendirmelerimiz olacak.
 
 
Bunları daha ayrıntılı, daha sonraki bölümde ele alacağız. Tabii her iki etkinliğin üst üste geliyor olmasının da hem ekonomik açıdan, hem de zaman açısından ekstra yük olacaktır, bunun bilincindeyiz ama ne kadar yapabiliriz bunu burada tartışalım, değerlendirelim. Kavşak noktada olan İlimizin potansiyelini her türlü etkinlikle daha ön plana çıkartmamız gerekir. Bu tanıtım günleri etkinlikleriyle İlimizin Türkiye’de tanınmasına, daha fazla insanların buraya gelmesine, ürünlerimizin daha fazla pazar bulmasına katkı sağlayacağını düşünüyorum. Şimdiden emeği geçenlere huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 
 
Daha sonra İstanbul Maltepe Sahil Orhangazi Parkı’nda düzenlenecek olan Afyonkarahisar Tanıtım Günleri ile Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan 10. Ege İlleri Tanıtım Günleri etkinlikleri ile ilgili sunumlar gerçekleştirildi.
 
 
 
Sunumların ardından her iki tanıtım Günü etkinliği ilgili olarak toplantıya katılanların soruları ilgililer tarafından cevaplandırıldı.
 
 
 
Toplantının kapanış konuşmasını yapan Vali Tutulmaz, ”Bu topraklara hepimizin borcu var. Biz bürokratlar olarak hizmet etmek için buradayız. Siz belediye başkanları halkın temsilcileri konumundasınız ve sizlerin sorumluluğunuz var. Ayrıca sivil toplum kuruluşları da kendi alanlarının temsilcileridir. Bizler yani hepimiz bu topraklara hizmet etmek zorundayız. Bu bir gönül işi de değil, bundan biraz daha ilerisi. Afyonkarahisar’ın tanıtımına, tanıtımı ile beraber kalkınmasına katkı sağlayacak bu tür organizasyonların gerçekleştirilmesinde hepimiz işin bir tarafından tutmamız lazım.
 
 
 
Geldiğimiz çağda en büyük ihtiyaç tanıtım ve reklamdır. Reklam ve tanıtımlar olmadan yaptığımız hizmetin, ürettiğimiz malın bir anlamı yoktur. İnşallah toplantımız ve birkaç ay sonra gerçekleştireceğimiz her iki etkinliğimizde hayırlı uğurlu olur, hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. “dedi.
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 10., Ege, illeri, tanıtım, günleri, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Sisli
Güncelleme: 15.12.2018
Bugün
-
Pazar
-
Pazartesi
-
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 15.12.2018
İmsak
06:31
Sabah
08:02
Öğle
13:00
İkindi
15:24
Akşam
17:46
Yatsı
19:09
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı