Gurbetçiler gelmeye başladı

Yaz tatillerini geçirmek için anavatana gelmeye başlayan gurbetçiler, koronavirüs tedbirleriyle Kapıkule Sınır Kapısı'ndan giriş yapıyor.

13:38:30 | 2020-06-13

 

 

Yaz tatillerini geçirmek için anavatana gelmeye başlayan gurbetçiler, koronavirüs tedbirleriyle Kapıkule Sınır Kapısı'ndan giriş yapıyor.Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, koronavirüs salgınının ardından yaşanan normalleşme süreciyle birlikte yurda giriş yapmaya başladı.SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİYORLAR


Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan giriş yapan Türk vatandaşları, ateş ölçümlerinin ardından İl Sağlık Müdürlüğü personelince sağlık taramasından geçiriliyor.


Sosyal izolasyon ve korunma yöntemleri hakkında bilgilendirilen vatandaşlara, 14 gün ev izolasyonuna tabi olduklarına dair onay formu imzalatılıyor.


Kapıkule'den girişte vatan toprağına adım atmanın mutluluğunu yaşayan gurbetçi vatandaşların ortak söylemi ise diğer ülkelere nazaran, Türkiye'nin sağlık tedbirlerini daha sıkı tutması.


"BELÇİKA'DA SALGIN SÜRECİ ZOR GEÇTİ"


Belçika'dan gelen Aynur Akdağ ise salgın sürecinde zor günler geçirdiklerini ve Türkiye'de kafa dinlemek istediklerini belirterek, "Yolculuğumuz çok güzeldi. Herhangi bir sorun yaşamadık. Herkese güzel yolculuklar diliyorum. Türkiye'de eşimle baş başa kafa dinleyeceğiz. Salgın süreci Belçika'da çok zor geçti. İnsanların karakteri değişti, birbirlerinden soğudular. Ama çok şükür atlattık." diye konuştu.
ETİKET :   Gurbetçiler gelmeye başladı

Tümü
UA-134287545-1