Guinness Rekorlar Kitabı’na Giren Koca’dan Saffet Acar’a Destek

Probiyotikli Turşu Kurma rekoruyla Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ODTÜ Mezunu emekli Kimya Mühendisi Mustafa Koca ve eşi tarafından Dinar Belediye Başkanı ve İYİ Parti Belediye Başkan adayı Saffet Acar ve ekibine öğle yemeği ikramı yapıldı.

23:36:04 | 2019-03-28

Mevlam Lokantasında hazırlanan yiyecekler tamamen doğal ve organik bitkilerden oluştu. Bu yemek 31 Mart yerel seçimler öncesi destek amaçlı verildiği belirtildi. Dinar Gündem Gazetesine konuşan Kimya Mühendisi Mustafa Koca, ‘ Nezaketen bir yemek verdik. İşin özü şu bir çınar ağacı büyüyor. Bu çınar ağacını hep beraber büyütürsek sonra da gölgesine hep beraber otururuz.

 

Şimdi bizim Marsiyas festivali ile birleştirip Dinar birinci uluslar arası probiyotikli turşu festivalini gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. 60 kişiye turşu kurmakla ilgili sertifika verdik. Dinar’da 3 yıl içerisinde en az 150 aileye yılda 20 bin lira girecek şekilde bir örgütlenmeye götüreceğiz. Amacımız Dinar’daki vatandaşlarımız para kazansın. İlçe yöneticilerimiz ve Dinar basını bizlere vatandaşlarımızı bilgilendirmek amaçlı destek olmaları lazım diye düşünüyorum. Geçen sene bana 2 trilyonluk turşu siparişi geldi.

 

Ben turşu yapmadığım için karşılayamadım. Başka bir düşüncemde öğrencilerimizin iki ay gibi boş zamanı var o iki ayda Probiyotik turşu atölyesi yaparız ve öğrenciler iki ayda 2000 şişe turşu kurur ve para kazanmış olur kimseye de ihtiyaç duymaz. Bizleri kırmayıp düzenlemiş olduğumuz yemeğe katılan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ve Çalışma ekibine teşekkür eder çalışmalarında da başarılar dilerim.”dedi.

 

 

Belediye Başkanı ve İYİ Parti Belediye Başkan adayı Saffet Acar, Bizleri bu yemekte ağırlayan ve Dinar ilçemize bir şeyler kazandırayım vatandaşlar para kazansın kendi işini yapsın diye uğraşan çok değerli Kimya Mühendisi Mustafa Koca hocama ve çok değerli eşine bu nazik yemek ikramı ve gönül desteği ile bizlere güç kuvvet verdiler çok teşekkür ederim:” diye konuştu. Dinar Gündem Gazetesi

 
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1