Bu kurumda tedbirler alınmadı mı?

Bakanlıkları denetime davet ediyoruz! Bu kurum virüse davetiye çıkartıyor?

20:21:52 | 2020-09-14

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı alarma geçiren, Mart ayında Türkiye’de görülen korona virüs, dünya ve Türkiye’de mücadele ederken sağlık sektöründe yer alan Afyon Alkaloidleri Fabrikası personellerine korona virüs test işlemleri yapmayarak skandallara imza atıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu uyarılarını dikkate alınması gerektiğini düşündüğümüz, acilen yetkili kurumları tedbir almaları ve denetimler yapmaları için yetkilileri denetimlere davet ediyoruz.

 

Personel yakınları endişeli!

 

Bolvadin ilçesinde faaliyet gösteren, ilçeye gelen siyasilerin ve bürokrasilerin ilk uğrak yeri olan, üstelik sağlık sektörünün merkezi haline gelen, TMO Afyon Alkaloidleri Fabrikası İşletme Müdürlüğü dünya ve Türkiye koronavirüs ile mücadelede ederken, İşletme Müdürlüğü hiçbir önem tedbir almayarak skandallara imza atıyor. Korona virüsün Türkiye’de görüldüğü günden itibaren tüm kurum ve kuruluşlar alarma geçtiği halde, Alkaloidleri Fabrikası İşletme Müdürlüğü önem almadığı gibi birde dikkatsiz davranarak adeta korona virüse davetiye çıkartıyor, bunun en büyük belirtisi Türkiye’de virüsün gördüğü günden itibaren hiçbir personeline korona virüs testti yaptırmamıştır. Kurumda çalışan bazı personellerin korona virüs teşhisi konulduğu halde, aktif 500 kişilik personel sayısı olan fabrikada hiçbir önem almadan fabrika sahası içerisinde çalışmalarını sürdürüyorlar, yanı sıra kurumda maske dağıtılmadığı gibi maske, mesafe, ulaşım için kullanılan servislerde yolcu sayıları ve sosyal mesafeye uyulup uyulmadığı kontrol edilmediği ve hijyen kurallarına dikkat edilmediği tespit edilmiştir.

 

Korona virüs buradan daha hızlı yayılıyor!

 

Bolvadin ilçesinde TMO Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren sağlık sektörüne önemli katkılar sağlayan, ilçe ekonomisine büyük katkılar sağlayan ve siyasilerin, bürokratların ilk uğrak yeri olan Afyon Alkaloidleri Fabrikası İşletme korona virüsle mücadelede başarısız oldu. 500 üzerinde personeli olan kurumda, korona virüsle ilgili kurum içi sürekli uygulanması gereken korona virüs test işlemlerinin yapılmadığı çalışan personeller aracılığıyla haber merkezimize ulaştı. Korona virüsle mücadelede ülkemiz adına güzel gelişmeler yaşanırken, özellikle sağlık sektörüne hizmet eden Alkaloidleri Fabrikasının personellere test yapmadıkları ve sosyal mesafeye, maske, hijyen kurallarına uyulmadığı ve kurum da denetimlerin yapılmadığı tespit edildi. Fabrika girişinde sağlık ile ilgili bir görevlinin olmadığı, kurum girişinde ne ateş ölçen, ne dezenfektan malzemelerinin yetersiz ve az olduğu gelen bilgiler arasında yer almaktadır. Maske, dezenfektan ve sosyal mesafe çok önemli ama maalesef bu kurallar sanki burada geçerli değilmiş gibi hareket ediliyor.

 

Bakanlıkları denetime davet ediyoruz!

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından alınan tedbirleri kamuoyuna açıklamasının ardından Alkaloidleri Fabrikası hakkında büyük soru işaretleri çıktı. Sağlık Bakanı Koca, Korona virüs pozitif vakaların hızla yükseldiği açıklandı ve virüsün Türkiye'de daha fazla yayılmasını engellemeyi amaçlayan kamusal tedbirler alındığı dikkat çektiği halde Afyon Alkaloidleri Fabrikası İşletme müdürlüğünün bu uyarılara tamamen duyarsız kaldığı çalışmakta olan birçok personelin korona virüs tedavisi gördüğü devlet hastaneleri kayıtlarında yer almaktadır.

 

Covıd-19 tedbirlerine uyulmalı!

 

Ülkemizin de dünyadaki COVID-19 salgını ile mücadele ettiği günümüzde Afyon Alkaloidleri Fabrikası İşletme Müdürlüğü bir takım önlemler alınması gerekmektedir. Bu bağlamda gerekli ekipman ve malzeme temini ile gerekli hazırlıklar son hızla tedarik edilmelidir. Fabrika içerisinde yüz koruyucu siperlikler kullanılmalı, korona virüslü hastalara yayılımını engelleyecek numune alınması, kurulacak kabinler, maske, dezenfektan, numune testler ile korona virüs ile mücadele yapmaları acilen tavsiyemiz olur, unutmayalım virüs; aldığımız tedbirlerden daha güçlü değildir.
ETİKET :   Bu kurumda tedbirler alınmadı mı?

Tümü
UA-134287545-1