AFYON DOĞUMLU YÜZBAŞI ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanlığından (MSB), PKK/YPG'li teröristlerin açtıkları ateş sonucu Zeytin Dalı harekat bölgesinde bir askerimizin şehit olduğu, bir askerimizin ise yaralandığı duyuruldu.

19:20:57 | 2019-05-04

Milli Savunma Bakanlığından (MSB), PKK/YPG'li teröristlerin açtıkları ateş sonucu Zeytin Dalı harekat bölgesinde bir askerimizin şehit olduğu, bir askerimizin ise yaralandığı duyuruldu.

Şehit Deniz Piyade Yüzbaşı Celalettin Özdemir'in (34) Dinar nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. 

Bakanlık'tan yapılan açıklamada, bugün Zeytin Dalı harekat bölgesinde, PKK/YPG’li teröristlerin Tel Rıfat bölgesinden açtıkları ateş sonucunda bir askerimizin şehit olduğu, bir askerimizin ise hafif yaralandığı bildirildi.

Açıklamada, "Olay sonrası teröristlere ait belirlenen hedefler meşru müdafaa hakkı kapsamında bölgedeki ateş destek vasıtalarımız ile derhal ateş altına alınmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz." ifadesine yer verildi.
 
ETİKET :   AFYONDA ŞEHİT VAR

Tümü
UA-134287545-1